قرارداد امیر با UFC لغو شد ! / علی اکبری قربانی سیاست تحریم ها شد

امیر علی اکبری مبارز سنگین وزن ایرانی ورزش ام ام ای ، با سازمان یو اف سی قطع همکاری کرد.

12:31 11/آبان/1398
شناسه خبر: ۴۳۳۳

به گزارش mma.ir ، منابع خبری وابسته به یو اف سی (بزرگترین سازمان برگزار کننده مبارزات رزمی-ترکیبی) دلیل این اتفاق را تحریم های آمریکا بر ضد ایران و مسائل مالی مربوط به آن ، اعلام کرده اند و چون یو اف سی زیر نظر کمیسیون ورزشی ایالات متحده امریکا است مشمول قانون ظالمانه تحریم ها شد و نمی تواند ویزای کار بگیرد و همین باعث به وجود آمدن چنین مشکل عجیب و غریبی برای علی اکبری شده که تا کنون نمونه اش را ندیده ایم.

یکی از خبرنگاران وابسته به این سازمان در توییتر مدعی شده که امیر در صورت برد هیچ امکانی برای دریافت پاداش و سهم پیروزی و انتقال این پول به داخل ایران ندارد و همین مساله مهمترین عامل جدایی مبارز ایرانی بود.

مسئولین این سازمان هم مدعی شدند که علی اکبری در اوکتاگون مبارزه نخواهد کرد و به عنوان یک ورزشکار آزاد می تواند با سایر سازمان های برگزار کننده ام ام ای قراردادی جدید ثبت کند.

علی اکبری ۳۱ ساله تا به حال ۱۰ برد در مبارزات رزمی ترکیبی کسب کرده و تنها شکست او نیز در برابر میرکو فیلیپوویچ (ملقب به کرو کاپ) بوده است.

هرچند مبارزینی مثل رضا مددی ، حمید (آکیرا) خراسانی ، کمال شعله روز و بنیل داریوش زودتر از امیر پا به قفس یو اف سی گذاشته اند اما طرفداران مبارزات رزمی در ایران ، عقد قرارداد او با یو اف سی را به عنوان یک نقطه عطف درخشان در ام ام ای ایران به شمار می آوردند.

شایان ذکر است که پیش از این اعلام شده بود که امیر به دلیل شکایت سازمان روسی ACA ، اجازه نبرد در یو اف سی را نداشت اما این بار دلیل این اتفاق تحریم های چندجانبه دولت ایالات متحده آمریکا و مسائل ناشی از آن اعلام شده است. تصمیمی که بی شک در روزها و ماه های آینده حواشی و بحث های زیادی را به همراه خواهد داشت.

گفتنیست جدایی امیر از یو اف سی و دلایل آن علامت سوال بزرگی را در کنار نام سازمانی قرار خواهد داد که همواره بر طبل ورزش سالم و برابری و انسانیت می کوبد و خود را یک سازمان جهانی می داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز