علی‌اکبری با بوکس حریف بوکسورش را برد/ مالیخین هم امیر را تحسین کرد

مربی امیر علی‌اکبری تأکید کرد که امیر مقابل حریف بوکسورش با بوکس به پیروزی رسید و کار بزرگی کرد.

11:20 12/اسفند/1402
شناسه خبر: ۹۱۴۹

امیر علی‌اکبری روز گذشته در یکصد و شصت و ششمین رویداد سازمان وان مقابل آرجان بولار دارنده پیشین کمربند سنگین‌وزن این مسابقات به برتری رسید تا پس از شروع بعد و دو شکست ابتدایی، چهارمین پیروزی متوالی‌اش را ثبت کند. نکته جالب این مبارزه استراتژی امیر علی‌اکبری مقابل حرف هندی بود، جایی که مبارز کشورمان با اتخاذ تاکتیک بوکس به مصاف فایتری رفت که در بوکس حرف زیادی در دنیا دارد.

علیرضا استکی مربی امیر علی‌اکبری در گفت‌وگوی، در خصوص مبارزه روز گذشته اظهار داشت: حریف امیر در سازمان UFC بازی کرده است و از چهار مبارزه صاحب سه پیروزی و یک شکست شده است. بولار از ۱۲ مبارزه در سازمان وان نیز ۱۱ پیروزی کسب کرده است. او کمربند سنگین‌وزن وان چمپونشیپ را دارد که با باخت مقابل مالیخین این کمربند را از دست داد. او حریف راحتی نبود، اما امیر واقعاً فوق‌العاده و زیبا بازی کرد و جای هیچ حرف و حدیثی باقی نگذاشت. امیر مقابل بولار بوکس کرد و توانست یک نمایش خیره‌کننده داشته باشد و کار بزرگی کرد.

وی در خصوص استراتژی درست علی‌اکبری و اتخاذ تاکتیک بوکس مقابل بولار گفت: آرجان بولار اصلاً کشتی‌گیر نبود و کشتی بلد بود؛ چرا که پدرش کشتی‌گیر است، بولار یک بوکسور است و هند نیز در بوکس آماتور جزو ۴، ۵ کشور برتر دنیاست. هند همیشه در بوکس برای همه کشورها مشکل‌ساز است، اما امیر با بوکس حریف بوکسورش را از کار انداخت و به پیروزی رسید.

مربی مبارز کشورمان در خصوص تداوم شکست‌ناپذیری زوج استکی و علی‌اکبری در سازمان وان گفت: کلاً شکست را هیچ جا نمی‌پذیرم. سری قبل نیز که با علی‌اکبری همکاری داشتم از ۸ بازی در ۷ مبارزه پیروز شدیم، آن یک باخت را هم من دوست نداشتم بازی کند، اما مربی آمریکایی اصرار کرد به قفس برود. سه بازی با من در سازمان ASB به‌صورت مستقیم انجام داد که برد و از زمان همکاری دوباره نیز در ۴ مبارزه سازمان وان چمپیونشیپ برده است.

استکی خاطرنشان کرد: ۷ بازی را به‌صورت کامل امیر با من بوده که به پیروزی رسیده است. در سازمان رایزن نیز من مربی و مربی آمریکایی سرمربی‌اش بود. در آن تک‌بازی که باخت هم من اختیار نداشتم و سرمربی آمریکایی اصرار کرد به قفس برود، اگر اختیار با من بود اجازه نمی‌دادم که آن بازی را هم ببازد.

وی در خصوص مطرح شدن بحث دیدار دوباره امیر علی‌اکبری با مالیخین گفت: آن‌طور که می‌بینم مالیخین علاقه‌ای ندارد با امیر بازی کند؛ چرا که علی‌اکبری برای او خطرناک شده است. امروز نیز جلوی همه گفت که؛ “امیر، بوکس تو خیلی خوب و متحول شده است.”، برای بازی‌نکردن با امیر نیز دو وزن پایین‌تر آمده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز