چرا کانر برابر حبیب شکست خورد!؟

مک گرگور درباره دلایلی که باخت او را برابر حبیب نورماگومدوف رقم زد سخن گفت.

۱۶:۱۶ ۰۴/خرداد/۱۳۹۸
شناسه خبر: ۱۲۰۱

به گزارش پایگاه خبری mma.ir ، پس از دو سال دوری از دنیای قفس بازگشت کانر مک گرگور به کیج در UFC 229 برای بدنام ایرلندی خوش یُمن نبود.

کانر که برای بازپسگیری کمربند قهرمانی سبک وزن خود به مصاف حبیب نورماگومدوف می رفت در نهایت در راند چهارم با سابمیشن مغلوب عقاب داغستان شد و پس از آن نمایش ضعیف تا به امروز دور از هشت ضلعی بوده است.
بسیاری دلیل باخت کانر در آن مبارزه را توانایی و مهارت های بیشتر حبیب در مبارزه نسبت به او می دانستند اما خود مک گرگور عوامل خارجی دیگری را دلیل آن شکست معرفی می کند.

کانر مک گرگور اخیراً مهمان پادکست تونی رابینز بود که در آن برنامه صحبت از مبارزه آخر او برابر حبیب شد که همین امر باعث شد تا کانر درباره دلایل آن شکست از دید خودش سخن بگوید.

“دو هفته و نیم به مبارزه من و حبیب مانده بود. در کمپ تمرینی من با یک کشتی گیر اهل مولداوی در حال تمرین بودیم که من یک ضربه فرانت کیک به سمت شکم او روانه کردم که همزمان او هم ضربه ای به سمت من پرتاب کرد که در یک لحظه ضربه او به انگشتان پای من اصابت کرد و دو انگشت کوچک پا و انگشت کناری آن از جایشان در رفتند و به عقب خم شدند. پزشک وارد قفس شد و پس از بررسی انگشتانم را با فشار در جایشان انداخت ولی لحظاتی بعد پای من همانند یک بالن شروع به باد شدن کرد. همین آسیب دیدگی پای من به وضوح باعث ان شکست شد. ان اتفاق لعنتی نصف توانایی من را از من گرفت. من دیگر نمی توانستم راحت بدوم و این در حالی یود که من هنوز سر وزن نرسیده بودم و خیلی سنگین بودم. وزن من با چند بار آب گیری به هر طریقی بود کم شد و این اتفاق برایم سخت بود و حتی من ۴۸ ساعت قبل از رسیدن به سر وزن نخوابیده بودم.”

کانر در ادامه از دیگر دلیل شکستش که استراتژی های ناصحیح در دوران کمپ تمرینی اش صحبت کرد.

“می دانید من در مبارزات همیشه حمله می کنم و یک مهاجم هستم.دفاع من در مبارزه حمله است. اما در کل زمان حضورم در این کمپ من روی دفاع تمرین می کردم. با شروع هر راند تمرین من یا پشتم به فنس های قفس بود یا پشتم بر روی کف قفس! من در تمرینات همواره در موقعیت آسیی پذیر بودم. ما فقط دفاعی کار می کردیم و این چیزی یود که خودم دوست ندارم آن را انجام دهم. این اتفاق هنوز و تا به امروز من را می سوزاند چون من با نفرات سنگینی در تمرینات دست و پنجه نرم می کردم. همانطور که گفتم کشتی گیر مولداویایی که انگشتهای پایم را شکست مثل یک اسب بود. او به معنای واقعی کلمه یک اسب انسان نما بود. من یک حریف تمرینی برای جوجیتسو برزیلی هم داشتم که یک قهرمان امریکایی بود. وزن او مثل کسی یود که ۲۰۰ پوند وزن داشت. آنها خیلی بزرگ و عظیم الجثه یودند و من در برابر آنها همیشه دفاعی کار می کردم. پس از مبارزه برابر حبیب من به تمرینات بازگشتم و با همان حریفان تمریناتم را از سر گرفتم ولی این بار به ندای درونی خودم گوش کردم و به چیزهایی مثل من نمی توانم با این مرد کشتی بگیرم یا او یک سامبو کار روسی است یا او از بچگی با خرس ها کشتی می گرفته یا هر مزخرفات دیگری گوش نمی کردم. من این بار به آن حریفان تمرینی حمله ور شدم و نتیجه این شد که این بار آنها را له کردم.”

کانر مک گرگور در پایان گفتگویش اظهار کرد که انتظار دارد در آینده مبارزه دومی با حبیب نورماگومدوف داشته باشد و آنچه که متعلق به خود می داند را از او بازپس گیرد.

2 پاسخ به “چرا کانر برابر حبیب شکست خورد!؟”

  1. Avatar علی گفت:

    کانر مزخرف میگه سبک مبارزه ش اصلا طوری نیست که بتونه حبیب رو شکست بده و اینو فقط در صورت باخت به جبیب میتونست بفهمه و الان شاید بتونه براش برنامه ریزی کنه کانر حدود یک ماه قبل از مبارزه ش با حبیب به صورت جدی شروع به تمرین جوجیتسو کرد(درسته که کمربند قهوه ایی داره ولی کلا تو این استایل نیست و روش کار نمیکنه ) در حالی که حبیب تمام عمرش به صورت حرفه ایی گراپلینگ کار کرده سابمو و جودو و کشتی و تو این رشته ها صاحب عنوانه. حالا با یه ماه میخواد گرپلینگشو به سطح جبیب برسونه؟

  2. Avatar فرهاد گفت:

    خارج از اعتقادات مذهبی و اخلاقی کانر بهترینه بازی برد و باخت داره این بار میبره اونم با اختلاف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی و پشتیبانی : آسان پرداز